KALENDARIUM
Ten, kto jest uważnym nie pozbawionym refleksji obserwatorem zapewne dawno już odkrył, że czysto ma­te­ria­listy­czny pogląd na świat wraz ze swoją redukcjonistyczną naukowością nie jest w stanie przybliżyć człowieka do odpowiedzi na nurtujące go pytania odnośnie świata i jego samego. A przecież od od­powiedzi na nie, od odpowiedzi na pytania o sens życia, o ludzką naturę, o jej związek z Bogiem, o rolę człowieka w rozwoju świata, zależy to, na ile i jak głęboko będziemy mogli w swoim życiu kształtować i realizować siebie samych, swoją naturę, swoje ideały i człowieczeństwo, a przez to lepiej służyć innym i wzbogacać sobą świat. Dzięki temu też skuteczniej i bardziej świadomie można działać w obrębie różnych dziedzin życia społecznego, wspierając je i rozwijając.
Człowiek współczesny, który ma do dyspozycji wielkie materialistyczne zdobycze nauki i techniki, jeśli chce lepiej poznać świat i siebie, może wznieść się ponad nie. Zgodnie z duchem czasu człowiek może znaleźć ścieżkę wy­pro­wa­dza­jącą go z labiryntu materialistycznego myślenia i wiodącą do odnajdywania głębszego sensu w sobie i w świecie.
Chcemy podjąć wyzwanie poszukiwania prawdy bo „tylko prawda może dać pewność w rozwijaniu naszych indy­wi­du­alnych sił. Kogo dręczą wątpliwości, tego siły są sparaliżowane. (...). Dążmy do wiedzy pewnej, lecz każdy na swój sposób. Prawdę można odnaleźć tylko w indywidualnym przeżyciu, nigdy poprzez respekt dla autorytetów” (Rudolf Steiner Filozofia Wolności).
Naszą przygodę poznawczą będącą swoistą odpowiedzią na wezwanie „człowieku poznaj siebie samego” chcie­li­byś­my rozpocząć od naszego „tu i teraz”, od konkretnych, dostępnych doświadczeniu każdego z nas fenomenów, które za­ob­serwować można w myśleniu, uczuciach i woli. 
Spotkania nasze będą wprowadzeniem do wybranych za­gadnień ogólnej wiedzy o człowieku i świecie z punktu widzenia antropozoficznej nauki duchowej. W pierwszym okresie naszej pracy będziemy chcieli się skupić na niektórych pod­stawowych pojęciach oraz pogłę­biać je przez studiowanie tekstów Rudolfa Steinera. Główne teksty to: Teozofia, Wiedza tajemna;, Ogólna wiedza o człowieku jako podstawa pedagogiki, Jak osiągnąć poznanie wyższych światów. Spotkania w dużej mierze będą kształtować się organicznie w miarę wchodzenia w studiowane zagadnienia.

Zapraszamy więc do wspólnej, acz przebiegającej w indywidualnym tempie, „podróży” poznawczej wgłąb istoty człowieka.

Warsztaty